UUB1E470MCL1GS
MFR.Part #
UUB1E470MCL1GS
JLCPCB Part #
C2165104
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 25V 47uF 48mA@120Hz 6.5mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS