UUE1A472MNS1ZD
MFR.Part #
UUE1A472MNS1ZD
JLCPCB Part #
C1603051
Package
SMD,D18xL22.5mm
Description
-55℃~+125℃ 1.147A@120Hz 10V 18mm 22.5mm 4700uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D18xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS