ULT2H4R7MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
ULT2H4R7MNL1GS
JLCPCB Part #
C2166232
Package
SMD,D10xL14.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10mm 14.5mm 2000hrs@125℃ 4.7uF 40mA@120Hz 500V ±20% SMD,D10xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS