URS2C680MHD6TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
URS2C680MHD6TN
JLCPCB Part #
C5112065
Package
Plugin,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16.5mm 160V 18mm 2000hrs@85℃ 490mA@120Hz 68uF 7.5mm ±20% Plugin,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS