UFG1A682MHM
MFR.Part #
UFG1A682MHM
JLCPCB Part #
C1591015
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 10V 18mm 2.049A@120Hz 6800uF 7.5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS