UFG0J682MHM
MFR.Part #
UFG0J682MHM
JLCPCB Part #
C1588047
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.81A@120Hz 1000hrs@85℃ 18mm 35.5mm 6.3V 6800uF 7.5mm ±20% Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS