UCP2G151MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCP2G151MHD
JLCPCB Part #
C1582696
Package
Plugin,D16xL40mm
Description
-25℃~+105℃ 1.38A@100kHz 10000hrs@105℃ 150uF 16mm 400V 40mm 7.5mm ±20% 插件,D16xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS