UCP2G560MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCP2G560MHD
JLCPCB Part #
C5110786
Package
Plugin,D12.5xL33.5mm
Description
-25℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 12.5mm 33.5mm 400V 470mA@120Hz 56uF 5mm ±20% 插件,D12.5xL33.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS