UCM1K391MNJ1MS
MFR.Part #
UCM1K391MNJ1MS
JLCPCB Part #
C3829044
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 17.5mm 390uF 5000hrs@105℃ 750mA@120Hz 80V ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS