UUG1V102MNQ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUG1V102MNQ1MS
JLCPCB Part #
C3828927
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1000uF 16mm 17.5mm 1A@120Hz 2000hrs@85℃ 35V ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS