PCV1C391MCL2GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCV1C391MCL2GS
JLCPCB Part #
C2161993
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+105℃ 12mm 16V 20mΩ@100kHz 3000hrs@105℃ 390uF 4.1A@100kHz 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS