PCS0J391MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCS0J391MCL1GS
JLCPCB Part #
C3274978
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 22mΩ 3.2A@100kHz 390uF 5000hrs@105℃ 6.3V 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS