SMLJ160AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMLJ160AE3/TR13
JLCPCB Part #
C6489647
Package
SMLJ(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 11.6A 160V 178V 259V 2uA 3kW@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMLJ(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS