SMCJ90CAE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMCJ90CAE3/TR13
JLCPCB Part #
C3700613
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 10.3A 100V 146V 1uA 90V Bidirectional TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS