MPLAD36KP14AE3
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MPLAD36KP14AE3
JLCPCB Part #
C3711418
Package
PLAD
Description
-55℃~+150℃ 1.5kA 14V 15.6V 24V 36kW TVS Unidirectional PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS