MIC69151-1.8YML
MFR.Part #
MIC69151-1.8YML
JLCPCB Part #
C3747067
Package
MLF-10(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.8V 300mV@(1A) 5.5V Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MLF-10(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS