MIC69101-1.8YML
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC69101-1.8YML
JLCPCB Part #
C3752392
Package
MLF-10(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 1A 5.5V 500mV@(1A) Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive MLF-10(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS