AT89LP6440-20JU
MFR.Part #
AT89LP6440-20JU
JLCPCB Part #
C614052
Package
PLCC-44(16.6x16.6)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.4V~3.6V 20MHz 38 4.25KB 51 Family 64KB 8 Bit 8KB Built-in FLASH PLCC-44(16.6x16.6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS