MIC69151-1.8YME
MFR.Part #
MIC69151-1.8YME
JLCPCB Part #
C3751750
Package
SOIC-8-EP
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.8V 5.5V 500mV@(1.5A) Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOIC-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS