MCP4142-502E/MS
MFR.Part #
MCP4142-502E/MS
JLCPCB Part #
C636057
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 129 2.7V~5.5V 50ppm/℃ 5kΩ EEPROM Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS