MCP4152-502E/MS
MFR.Part #
MCP4152-502E/MS
JLCPCB Part #
C636072
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~5.5V 257 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS