MCP4141-502E/MS
MFR.Part #
MCP4141-502E/MS
JLCPCB Part #
C636049
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 129 15ppm/℃ 2.7V~5.5V 2MHz 5kΩ EEPROM Linear SPI ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS