MCD56-18IO8B
MFR.Part #
MCD56-18IO8B
JLCPCB Part #
C17391429
Package
TO-240AA
Description
-40℃~+125℃ 1 Unidirectional Thyristor and 1 Diode 1.5V 1.8kV 100A 100mA 200mA TO-240AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS