MCC56-12IO1B
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
MCC56-12IO1B
JLCPCB Part #
C17641181
Package
TO-240AA
Description
-40℃~+125℃ 1.2kV 1.5V 100A 100mA 2 SCR 200mA TO-240AA Thyristors (SCR)/Modules ROHS