1.5SMB51A
MFR.Part #
1.5SMB51A
JLCPCB Part #
C1850438
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 119.4A@8/20us 1uA 43.6V 53.6V 90.6V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS