1.5SMB91A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5SMB91A
JLCPCB Part #
C1850435
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 161.5V 1uA 67.1A@8/20us 77.8V 95.5V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS