1.5SMB51CA
MFR.Part #
1.5SMB51CA
JLCPCB Part #
C1850443
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 119.4A@8/20us 1uA 48.5V 53.6V 90.6V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS