RMC1/8K6982DTP
MFR.Part #
RMC1/8K6982DTP
JLCPCB Part #
C5855991
Description
-55℃~+155℃ 250mW 69.8kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS