RMC1/8K6982FTP
MFR.Part #
RMC1/8K6982FTP
JLCPCB Part #
C6188417
Description
-55℃~+155℃ 250mW 69.8kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS