RMC1/8K5762DTP
MFR.Part #
RMC1/8K5762DTP
JLCPCB Part #
C7055840
Description
-55℃~+155℃ 250mW 57.6kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS