RMC1/8K5761DTP
MFR.Part #
RMC1/8K5761DTP
JLCPCB Part #
C6275320
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.76kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS