RMC1/8K5362DTP
MFR.Part #
RMC1/8K5362DTP
JLCPCB Part #
C5727517
Description
-55℃~+155℃ 250mW 53.6kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS