RMC1/8K5361DTP
MFR.Part #
RMC1/8K5361DTP
JLCPCB Part #
C6188385
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.36kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS