RLC16K3R00JTP
MFR.Part #
RLC16K3R00JTP
JLCPCB Part #
C2597010
Description
-55℃~+155℃ 250mW 3Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS