IN-P55TATRGB
Extended
Manufacturer
Inolux
MFR.Part #
IN-P55TATRGB
JLCPCB Part #
C5656598
Package
PLCC-6
Description
-40℃~+80℃ 1.5mm 120° 5.5mm 5mm Discrete Diode G:2.8V~3.4V、B:2.8V~3.4V、R:1.6V~2.4V R:20mA、G:20mA、B:20mA R:60mW、G:95mW、B:95mW R:620nm~625nm、G:520nm~525nm、B:460nm~465nm R:632nm、G:525nm、B:470nm R:900mcd、G:1800mcd、B:600mcd Water Clear PLCC-6 RGB LEDs ROHS