1.5SMCJ40CA-AQ
MFR.Part #
1.5SMCJ40CA-AQ
JLCPCB Part #
C3704939
Description
-50℃~+150℃ 1.5kW 1uA 23.3A 40V 44.4V 64.5V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS