2BZX84C20
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
2BZX84C20
JLCPCB Part #
C3738989
Package
SOT-23-3(TO-236-3)
Description
-50℃~+150℃ 1 Pair Common Anode 18.8V~21.2V 20V 300mW 50nA@14V 55Ω ±5% SOT-23-3(TO-236-3) Zener Diodes ROHS