E36F401CPN332MDA5U
MFR.Part #
E36F401CPN332MDA5U
JLCPCB Part #
C6607173
Package
Bolt,D63.5xL105mm
Description
-40℃~+85℃ 105mm 11.1A@120Hz 28.6mm 30mΩ@120Hz 3300uF 400V 63.5mm ±20% Bolt,D63.5xL105mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS