109LBB035M2EC
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
109LBB035M2EC
JLCPCB Part #
C6038323
Package
Plugin,D35xL27mm
Description
-40℃~+85℃ 10000uF 10mm 27mm 3.02A@120Hz 3000hrs@85℃ 35V 35mm 41.45mΩ@120Hz ±20% Plugin,D35xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS