RUK1608FR024CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RUK1608FR024CS
JLCPCB Part #
C3937957
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 24mΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS