LP3981IMM-3.03/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3981IMM-3.03/NOPB
JLCPCB Part #
C2866773
Package
VSSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 132mV@(300mA) 210uA 3.03V 300mA 35uVrms 60dB@(1kHz) 6V Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Fixed Positive VSSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS