APXE160ARA151MH80G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APXE160ARA151MH80G
JLCPCB Part #
C2162244
Package
SMD,D8xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 16V 2000hrs@105℃ 22mΩ 3.15A@100kHz 7.7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS