EGPD101ELL301MK30H
MFR.Part #
EGPD101ELL301MK30H
JLCPCB Part #
C5113443
Package
Plugin,D12.5xL31.5mm
Description
-40℃~+135℃ 1.475A@120Hz 100V 12.5mm 2000hrs@135℃ 300uF 31.5mm 52mΩ@100kHz 5mm ±20% Plugin,D12.5xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS