APXE160ARA121MH70G
MFR.Part #
APXE160ARA121MH70G
JLCPCB Part #
C2162144
Package
SMD,D8xL6.7mm
Description
-55℃~+105℃ 120uF 16V 2000hrs@105℃ 24mΩ 3.01A@100kHz 6.7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL6.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS