APXN160ARA151MH70G
MFR.Part #
APXN160ARA151MH70G
JLCPCB Part #
C2157874
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 165mA@120Hz 16V 25mΩ 5000hrs@105℃ 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS