E36D101CHS353TEE3U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E36D101CHS353TEE3U
JLCPCB Part #
C20232857
Package
Bolt,D76.2xL143mm
Description
-10%~+50% -40℃~+85℃ 100V 143mm 31.8mm 35000uF 76.2mm Bolt,D76.2xL143mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS