APSF2R5ELL162MH08S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APSF2R5ELL162MH08S
Description
-55℃~+105℃ 1600uF 2.5V 20000hrs@105℃ 3.5mm 5mΩ 6.1A@100kHz 8mm 9mm Polymer ±20% - Polymer Aluminum Capacitors ROHS