RC1608F1072CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC1608F1072CS
JLCPCB Part #
C17295074
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 10.7kΩ 100mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS