RUK1608JR020CS
MFR.Part #
RUK1608JR020CS
JLCPCB Part #
C4074442
Description
-55℃~+155℃ 20mΩ 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS