RC1608F100CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC1608F100CS
JLCPCB Part #
C17227075
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 10Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS